CS Universitatea a pierdut ultimul amical din Serbia

0
308

În ultimul joc amical disputat în cadrul stagiului de pregătire de la Zlatibor, CS Universitatea Craiova a pierdut cu 1-0 în faţa echipei Borac Cacak (Liga a II-a din Serbia). Unicul gol al meciuluji a fost marcat în minutul 83. Singurele ocazii ale craiovenilor au fost irosite de Adrian Sin (69) şi Daniel Opriţa (77). „Joc dur cu un adversar hotărât să intimideze încă din primul minut prin zeci de faulturi fără miză, tălpi, joc periculos şi atacuri întârziate, direct pe gleznă, sancţionate cu numai două cartonaşe galbene. Altfel, un joc extrem de rapid căruia i-am făcut faţă graţie pregătirii fizice dobândită în acest cantonament” notează pagina facebook oficială a CS Universitatea Craiova. În prima repriză, Erik Lincar a folosit formula: Brac – Cârjă, Pătraşcu, Ljubinkovic, Velcovici – Ad. Ionescu – Bardu, Câju, C. Ganea – Dragalina, Voinea. În partea secundă au evoluat: Irimia – Cârjă, Scarlat, Ljubinkovic (62 Pătraşcu), I. Stancu – Fl. Pârvu – Dragu, Precup, Câju (62 Dragalina) – Opriţa, Sin. Alb-albaştrii au plecat spre casă, iar după două zile libere, luni este prevăzută reunirea lotului, la Craiova.