Echipa lui Mititelu a învins pe FC Balş

0
297

Echipa lui Adrian Mititelu a câştigat primul meci amical programat în vara aceasta,  3-1 cu divizionara C FC Balş, într-un joc disputat pe stadionul „Dunărea” din Calafat. Echipa lui Victor Naicu a deschis scorul în minutul 25, după ce fratele lui Claudiu Niculescu, Cristi, a transformat un penalti acordat după intervenţia lui Mitic asupra fostului junior al Ştiinţei, Renato Bălan. Un alt Bălan produs de centrul de copii şi juniori din Bănie, Claudiu, a egalat în minutul 65 cu o execuţie impecabilă. Tot imparabil a tras şi veteranul Cornel Frăsineanu din lovitură liberă, zece minute mai târziu, pentru ca Eugen Rioşanu să stabilească scorul final în minutul 88. Nicolo Napoli i-a folosit din primul minut pe: Hotoboc – Mitic, Acka, Cosic, Buşu – Goge, D. Stoica, Mârzeanu, Nicolae – Stoianof, Jacsik, iar pe parcurs au intrat: Preda – Săceanu, Rioşanu, Ciocârlă, Bălaşa, Stănia, Frăsineanu, Cl. Bălan, G. Dinu, Corrace, Avram şi Gigi Mititelu. FC Balş a început cu: Barbu – Sârbu, Preda, Gheorghiţă, Neacşu – Niţă, Sandu, O. Trăistaru, R. Bălan – Niculescu, Ghiţă, jucând apoi: Dragu – Roşu, Onofrei, Horvat, Relea, Turcin, Necşulescu, Badea, Florica şi Matei. Echipa lui Adrian Mititelu va juca sâmbătă, de la ora 19, la Severin, cu divizionara secundă Minerul Motru. Pagina de facebook a săptămânalului Fanatik anunţă că, după meciul de la Calafat, în care a fost schimbat după o jumătate de oră, Dorel Stoica a părăsit cantonamentul echipei lui Mititelu şi a plecat acasă, la Severin, fiind deranjat că patronul echipei nu şi-a respectat promisiunile faţă de el.