Zlatan o distanţează pe Milan în fruntea Serie A

0
542

Zlatan Ibrahimovic confirmă şi după ce a avut coronavirus că rămâne principalul atu a Milanului în lupta pentru titlu în Serie A. La 39 de ani, “Ibracadabra” a reuşit golul decisiv în victoria “Diavolului”, chiar de Haloween, în deplasarea de la Udine, scor 2-1. Pe Dacia Arena, Franck Kessie a deschis scorul pentru fosta adversară a Ştiinţei din Europa League. Friulanii au egalat după pauză, din penalty, prin argentinianul De Paul. Suedezul din atac a punctat în minutul 83 şi Milan are 16 puncte după 6 etape, cu 4 mai multe decât echipa de pe 2, Atalanta. Unicul pas greşit al echipei lui Stefano Pioli a fost remiza de acasă cu Roma, scor 3-3. Napoli poate veni la 2 puncte de rossoneri, dacă trece azi, pe San Paolo, de Sassuollo.

Ibrahimovic este liderul ierarhiei golgheterilor, cu 6 goluri marcate.