Europa League, rezultatele etapei a 2-a a grupelor

0
85

În etapa a 2-a a grupelor Europa League, Galatasaray, echipa lui Cicâldău şi Moruţan, a remizat, scor 0-0, pe Velodrome, cu OM, turcii fiind liderii grupei. Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi pe teren din minutul 38, a pierdut la Sparta Praga, pentru care Florin Niţă a fost integralist. Rotariu şi Radu Ştefan au fost rezerve la Ludogoreţ, respectiv Lazio.

Grupa A
Olympique Lyon – Brondby 3-0 Au marcat: Toko Ekambi 64, 71, Aouar 86.
Sparta Praga – Glasgow Rangers 1-0 A marcat: Hancko 29.
Clasament
1 Lyon 2 2 0 0 5-0 6
2 Sparta Praga 2 1 1 0 1-0 4
3 Broendby IF 2 0 1 1 0-3 1
4 Rangers 2 0 0 2 0-3 0

Grupa B
Real Sociedad – AS Monaco 1-1 Au marcat: Merino 53 /Disasi 16.
Sturm Graz – PSV Eindhoven 1-4 Au marcat: Stankovic 55/Sangare 32,  Zahavi 51, Max 74, Vertessen 78.
Clasament
1 PSV Eindhoven 2 1 1 0 6-3 4
2 Monaco 2 1 1 0 2-1 4
3 Real Sociedad 2 0 2 0 3-3 2
4 Sturm Graz 2 0 0 2 1-5 0

Grupa C
Legia Varşovia – Leicester City 1-0 A marcat: Emreli 31.
Napoli – Spartak Moscova 2-3 Au marcat: Elmas 1, Osimhen 90+4/ Promes 55, 90, Ignatov 80.
Clasament
1 Legia 2 2 0 0 2-0 6
2 Spartak Moscova 2 1 0 1 3-3 3
3 Napoli 2 0 1 1 4-5 1
4 Leicester City 2 0 1 1 2-3 1

Grupa D
Fenerbahce Istanbul – Olympiakos Pireu 0-3 Au marcat: Tiquinho 6, Masouras 62, 68.
Royal Antwerp – Eintracht Frankfurt 0-1 A marcat: Goncalo Paciencia 90+1 – penalty.
Clasament
1 Olympiakos 2 2 0 0 5-1 6
2 Eintracht Frankfurt 2 1 1 0 2-1 4
3 Fenerbahce 2 0 1 1 1-4 1
4 Royal Antwerp FC 2 0 0 2 1-3 0

Grupa E
Lazio Roma – Lokomotiv Moscova 2-0 Au marcat: Basic 13, Patric 38.
Olympique Marseille – Galatasaray Istanbul 0-0
Clasament
1 Galatasaray 2 1 1 0 1-0 4
2 Lazio 2 1 0 1 2-1 3
3 Marseille 2 0 2 0 1-1 2
4 Lokomotiv Moscova 2 0 1 1 1-3 1

Grupa F
Ludogoreţ Razgrad – Steaua Roşie Belgrad 0-1 A marcat:  Kanga 64.
Sporting Braga – FC Midtjylland 3-1 Au marcat: Wenderson Galeno 55 – penalty, 90+5, Ricardo Horta 62/ Ferreira 19 – penalty.
Clasament
1 Steaua Roşie 2 2 0 0 3-1 6
2 Braga 2 1 0 1 4-3 3
3 Ludogoreţ Razgrad 2 0 1 1 1-2 1
4 FC Midtjylland 2 0 1 1 2-4 1

Grupa G
Celtic Glasgow – Bayer Leverkusen 0-4 Au marcat: Hincapie 25, Wirtz 35, Alario 58 – penalty, Adli 90+4.
Ferencvaros Budapesta – Betis Sevilla 1-3 Au marcat: Uzuni 44 / Fekir 17, Wingo (aut.) 76, Tello 90+5.
Clasament
1 Bayer Leverkusen 2 2 0 0 6-1 6
2 Real Betis 2 2 0 0 7-4 6
3 Ferencvaros 2 0 0 2 2-5 0
4 Celtic 2 0 0 2 3-8 0

Grupa H
Genk – Dinamo Zagreb 0-3 Au marcat: Ivanusec 10, Petkovic 45+3, 67 – penalty.
West Ham United – Rapid Viena 2-0 Au marcat: Rice 29,  Benrahma 90+4.
Clasament
1 West Ham United 2 2 0 0 4-0 6
2 Dinamo Zagreb 2 1 0 1 3-2 3
3 Genk 2 1 0 1 1-3 3
4 Rapid Viena 2 0 0 2 0-3 0