Conference League, etapa a 2-a a grupelor

0
75

În runda a doua a grupelor Conference League, PAOK Salonic, cu Mitriţă titular şi schimbat în minutul 73 de Răzvan Lucescu, a remizat acasă, cu Slovan, Mitriţă încasând şi un cartonaş galben. Nicolae Stanciu a jucat doar în prima repriză la Slavia Praga, învinsă de Feyenoord cu 2-1, la Rotterdam. CFR Cluj a remizat acasă cu danezii de la Randers, care au dominat meciul.

Grupa A
Alaşkert  – HJK Helsinki 2-4 Au marcat: Embalo 24, Glisic 90+3/ Riku Riski 8, Valencic 57, Roope Riski 63, Olusanya 90+4.
LASK Linz – Maccabi Tel Aviv 1-1 Au marcat: Horvath 10/ Shamir 88.
Clasament
1 Maccabi Tel Aviv 2 1 1 0 5-2 4
2 LASK 2 1 1 0 3-1 4
3 HJK 2 1 0 1 4-4 3
4 Alaşkert 2 0 0 2 3-8 0

Grupa B
Gent – Anorthosis Famagusta 2-0 Au marcat: Korrea (autogol) 28, Kums 81.
Partizan Belgrad – Flora Tallinn 2-0 A marcat: Lazar Markovic 20, 42.
Clasament
1 Partizan 2 2 0 0 4-0 6
2 Gent 2 2 0 0 3-0 6
3 Flora Tallinn 2 0 0 2 0-3 0
4 Anorthosis 2 0 0 2 0-4 0

Grupa C
ŢSKA-Sofia – Bodo Glimt 0-0
Zaria Lugansk – AS Roma 0-3 Au marcat: El Shaarawy 7, Smalling 66, Abraham 68.
Clasament
1 AS Roma 2 2 0 0 8-1 6
2 Bodo Glimt 2 1 1 0 3-1 4
3 ŢSKA-Sofia 2 0 1 1 1-5 1
4 Zaria 2 0 0 2 1-6 0

Grupa D
AZ Alkmaar – FK Jablonec 1-0 A marcat: Gudmundsson 53.
CFR Cluj – Randers FC 1-1 Au marcat: Petrila 68 / Kamara 41.
Clasament
1 AZ Alkmaar 2 1 1 0 3-2 4
2 Jablonec 2 1 0 1 1-1 3
3 Randers FC 2 0 2 0 3-3 2
4 CFR Cluj 2 0 1 1 1-2 1

Grupa E
Feyenoord Rotterdam – Slavia Praga 2-1 Au marcat: Kokcu 14, Linssen 24 / Holes 63.
Union Berlin – Maccabi Haifa 3-0 Au marcat: Voglsammer 33, Behrens 48, Awoniyi 76.
Clasament
1 Feyenoord 2 1 1 0 2-1 4
2 Slavia Praga 2 1 0 1 4-3 3
3 Union Berlin 2 1 0 1 4-3 3
4 Maccabi Haifa 2 0 1 1 0-3 1

Grupa F
FC Copenhaga – Lincoln Red Imps 3-1 Au marcat: Chipolina (aut.) 4, Wind 45+1 – pen., Stage 62/ Rosa 33.
PAOK Salonic – Slovan Bratislava 1-1 Au marcat: Akpom 9 / Green 14.

Clasament
1 FC Copenhaga 2 2 0 0 6-2 6
2 PAOK 2 1 1 0 3-1 4
3 Slovan Bratislava 2 0 1 1 2-4 1
4 Lincoln Red Imps 2 0 0 2 1-5 0

Grupa G
Tottenham Hotspur – NS Mura 5-1 Au marcat: Dele Alli 4 – penalty, Lo Celso 8, Kane 68, 76, 87/ Kous 53.
Vitesse Arnhem – Rennes 1-2 Au marcat: Wittek 30/Guirassy 54 – penalty, Sulemana 70.
Clasament
1 Tottenham Hotspur 2 1 1 0 7-3 4
2 Rennes 2 1 1 0 4-3 4
3 Vitesse 2 1 0 1 3-2 3
4 NS Mura 2 0 0 2 1-7 0

Grupa H
FC Basel – Kairat Almaty 4-2 Au marcat: Cabral 15, Lang 21, 40, Ndoye 49/ Kante 65, Ricardo Alves 69 – penalty.
Omonia Nicosia – Qarabag 1-4 Au marcat: Lecjaks 40/Malinowski 52, 90+4, Şeidaev 73, Medvedev 79 – penalty.

Clasament
1 Qarabag 2 1 1 0 4-1 4
2 FC Basel 2 1 1 0 4-2 4
3 Kairat Almaty 2 0 1 1 2-4 1
4 Omonia Nicosia 2 0 1 1 1-4 1