Remiză în derby-ul Arsenal – Liverpool

0
33

Derby-ul etapei a 9-a din Premier League, Arsenal Londra – Liverpool, şi-a confirmat afişul ca spectacol şi s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Bukayo Saka a deschis scorul în minutul 8, Van Dijk a egalat cu o lovitură de cap, după 10 minute, dar gazdele au intrat în avantaj la cabine, după golul lui Mikel Merino, din minutul 43. “Cormoranii” au egalat din nou în minutul 81 prin Salah. De remiză a profitat Manchester City, care rămâne lideră cu 23 de puncte, urmată de Liverpool cu 22 de puncte, iar Arsenal se află pe ultima treaptă a podiumului, cu 18 puncte.

În alte meciuri de duminică: Chelsea – Newcastle 2-1 (Jackson, Palmer – Isak), West Ham – Man United 2-1 (Summerville, Bowen – Casemiro), Crystal Palace – Tottenham 1-0 (Mateta).