Bologna continuă parcursul remarcabil în Serie A

0
201

Bologna face un sezon de vis în Serie A, fiind pe locul 4, ultimul care asigură participarea în Champions League, cu 54 de puncte, la 6 puncte de locul 5, ocupat de AS Roma. Vineri seara, în deschiderea etapei a 29-a, formaţia lui Thiago Motta a învins, în deplasare, scor 1-0, la Empoli. Deşi nu l-au avut pe Zirkzee, accidentat, emilianii au dominat meciul şi au dat lovitura în prelungiri, în minutul 90+5, când Giovanni Fabbian a marcat golul vitoriei, după o pasă greşită a lui Răzvan Marin, cel care a fost integralist la Empoli.

Mâine seară se joacă derby-ul rundei, Napoli – Inter Milano, campioana vs deţinătoarei Cupei şi a Supercupei, echipele eliminate săptămâna aceasta din Champions League.