![teologie](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/03/teologie.jpg)
Studenţii şi masteranzii Facultăţii de Teologie din Craiova se pot înscrie, până la data de 1 aprilie a.c., la cea de-a III-a ediţie a Concursului Naţional de traducere a textului patristic „Dumitru Fecioru”. Conform site-ului Mitropoliei Olteniei, competiţia este organizată de Catedra de Teologie-filologie din cadrul Facultăţii de Teologie „Iustin Patriarhul” din Bucureşti şi va avea loc pe data de 9 aprilie.