![oficiul-imigrari-dolj](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2012/02/oficiul-imigrari-dolj-300x290.jpg)
Poliţiştii din cadrul Oficiului Român pentru Imigrări – Serviciul pentru Imigrări Dolj au efectuat, în cursul zilei de joi, verificări specifice, pe linia respectării condiţiilor de prelungire a dreptului de şedere a străinilor pe raza de competenţă. Potrivit reprezentanţilor unităţii, în timpul acţiunii a fost identificat, în Craiova, cetăţeanul albanez C. A., în vârstă de 32 de ani, care nu mai îndeplinea condiţiile pentru care i-a fost prelungit dreptul de şedere pe teritoriul României. “Având în vedere cele constatate, cetăţeanului în cauză i-a fost revocat dreptul de şedere acordat anterior, fiindu-i emisă, totodată, şi o Decizie de returnare, prin care este obligat să părăsească teritoriul României, în termen de 30 de zile. De asemenea, cetăţeanul albanez a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 100 lei, în conformitate cu prevederile O.U.G. 194/2002”, au precizat reprezentanţii Serviciului pentru Imigrări Dolj.