Filiaşiul a părăsit Cupa României

0
405

Nicio echipă doljeană nu mai continuă în Cupa României, după ce şi CSO Filiaşi a fost eliminată, în turul al treilea al fazei naţionale. Echipa lui Silviu Lung a pierdut la lovituri de departajare în faţa formaţiei CSM Slatina, pe terenul echipei de eşalon IV. După 120 de minute, pe stadionul „1 Mai” din Slatina scorul a fost 0-0, iar apetitul de gol s-a deschis la penalty-uri, scorul fiind după aceste execuţii 12-11 pentru formaţia gazdă. Şchiopu, Dinu şi Stancu au ratat de la oaspeţi, iar Precup a înscris golul calificării pentru Slatina. „A fost o partidă bună, disputată, în care am ratat prea mult în repriza a doua, când am avut și o bară, și în prima de prelungiri. A doua repriză de prelungiri le-a aparținut gazdelor, dar fără să marcheze. La penaltiuri am fost mai ghinioniști, mai neatenți” a declarat Silviu Lung pentru site-ul oficial al lui CSO Filiaşi. Pentru doljeni au evoluat la început: Nedieanu – Șchiopu, Negrescu, Vulpe, Tereche – Borneci, Ungur – Borhot, Ghighilicea, Crușoveanu – Dinu. Au mai intrat: A. Lupu, D. Stancu, Gheorghișor, Crețu. La gazde, antrenorul Bobi Verdeş a început cu: Gavriș – V. Preda, Scheau, Bărbuți, Mateiași – Precup, Tudor, Stănică, C. Radu – Turlea, Ceapă. Au mai intrat: Manea, M. Stancu, Cristi Preda.