Potrivit IPJ Dolj, marţi, 11.04.2017, efectivele de poliţie rutieră din cadrul Serviciului Rutier – Biroul Drumuri Naţionale şi Europene, împreună cu politişti rutieri din cadrul Biroului Rutier Craiova şi ai tuturor formaţiunilor de poliţie rutieră au acţionat în conformitate cu prevederile dispozitiilor I.G.P.R., pentru combaterea neacordării priorităţii de trecere pietonilor şi vehiculelor. Cu această ocazie, poliţistii rutieri au aplicat peste 190 de sancţiuni contravenţionale, reţinând 32 de permise de conducere. De asemenea au fost constatate 4 infracţiuni la regimul circulaţiei rutiere pentru care s-au întocmit dosare de cercetare penală.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord