Conform IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 20:00, lucrători din cadrul Poliţiei Oraş Bechet şi I.J.J. Dolj – Plutonul 2 Jandarmi Bechet l-au depistat pe D.N. 55, în oraşul Bechet, pe Adrian Ş., de 40 de ani, din comuna Călăraşi, în timp ce conducea o motocicletă neînmatriculată în circulaţie şi fără a poseda permis de conducere pentru nici o categorie de autovehicule. Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest care a indicat o alcoolemie de 0,46 mg/l alcool pur în aerul expirat pentru care a fost condus la Spitalul orăşenesc Dăbuleni în vederea prelevării de mostre biologice. A fost întocmit dosar penal în conformitate de prevederile legale.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord