Fotbal – Premier League: Zlatan aduce in extremis o remiză lui Utd

0
354

Manchester United a înregistrat al treia remiză în ultimile patru runde din Premier League, terminând 1-1, marţi seară, pe Old Trafford, împotriva lui Everton. Totuşi, diavolii se pot considera norocoşi cu acest punct, dat fiind faptul că au echilibrat balanţa abia în minutul 90+4, după un penalty transformat de golgheterul suedez Zlatan Ibarhimovic. Vizitatorii deschiseseră scorul la jumătatea primei reprize (22), prin Jagielka.

Alte rezultate: Burnley – Stoke City 1-0 (Boyd 58), Leicester – Sunderland 2-0 (Slimani 69, Vardy 78), Watford – West Brom 2-0 (Niang 13, Deeney 49).

Miercuri, în restul etapei (cu numărul 31): Arsenal – West Ham, Hull – Middlesbrough, Swaansea – Tottenham, Southampton – Crystal Palace, Chelsea – Manchester City, Liverpool – Bournemouth.

Clasament (coloana 1 – meciuri jucate, coloana 2 – diferenţă golaveraj, coloana 3 – puncte acumulate)