![pietoni](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2017/03/pietoni-2.jpg)
În aceeaşi zi, ora 16.30, poliţişti rutieri din cadrul Biroului Rutier Craiova, l-au depistat în trafic pe Nicuşor D., de 19 de ani, care a condus un autoturism, pe strada Sărarilor din Craiova, fără a poseda permis de conducere valabil pentru nicio categorie de vehicule.
În ambele cazuri s-au întocmit dosare penale sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere a unui autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis pentru nicio categorie de autovehicule.