![accident motoscuter](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/07/accident-motoscuter-300x225.jpg)
Ieri, în jurul orei 13.15, Iulică Ştefănescu, din Craiova, conducând un autoturism pe bulevardul „1 Mai”, la intersecţie cu „Dealul Spirii” a executat un viraj la stânga, neacordând prioritate de trecere unui moped. În urma impactului, Aurel Mitrache, din Vârtop, şi Giorgiana Vozgan au ajuns la Spitalul Clinic Judeţean Craiova, pentru a primi îngrijiri medicale. Iulică Ştefănescu s-a ales cu dosar penal.