Liverpool, doar remiză cu Leicester

0
370

Liverpool a profitat, dar nu foarte mult, de eşecul lui Man City, adăugând un punct la diferenţa din clasament faţă de “cetăţeni”, după remiza de pe teren propriu cu Leicester, 1-1. Mane a deschis scorul devreme, în minutul 3, dar n-a fost un galop de sănătate pentru “cormorani”, care au fost egalaţi de Maguire în prelungirile primei părţi.

Fără Kane, Tottenham a fost condusă acasă de Watford, gol Cathart, dar a întors scorul pe final de meci, datorită lui Son, revenit de la Cupa Asiei, şi Llorente, scor final 2-1.

Cu Higuain şi Hazard titulari, Chelsea a fost umilită în deplasare de Bournemouth, scor 4-0, goluri: King (2), Brooks şi Daniels. Într-un alt meci, Southampton – Palace 1-1.

În următoarea etapă, City are derby cu Arsenal, iar Liverpool merge la Londra, pentru duelul cu West Ham.

Clasament: 1. Liverpool 61p, 2. City 56p, 3. Tottenham 54p, 4. Arsenal 47p.