![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2021/09/pagina-unu-8-280x186.jpg)
Primăria Craiova continuă reabilitarea infrastructurii educaționale, iar lucrările se desfășoară fără să fie afectată activitatea școlară. La Liceul Teoretic Henri Coandă s-au finalizat reabilitările efectuate la spațiile interioare, iar elevii au putut beneficia de noi săli de clasă încă de la începutul anului școlar. “De asemenea, a fost refăcut și exteriorul corpului de clădire care adăpostește sălile de sport și amfiteatrul instituției”, a explicat primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, pe pagina sa de facebook.