Napoli, revanşă tardivă cu Liverpool

0
394

Napoli, cu Vlad Chiricheș pe teren în ultimele 45 de minute, a câștigat amicalul, disputat la Edinburgh, cu Liverpool, scor 3-0, goluri Insigne, Milik şi Amin Younes. A fost o revanşă după meciul care a decis calificarea din grupele Champions League anul trecut, adjudecat cu 1-0 de Liverpool, pe Anfield Road, dar o o uriaşă ocazie irosită de Milik în ultimul minut. În amicalul din Scoţia, lui Klopp i-au lipsit cele trei staruri din atac, Mane, Salah și Firmino,.

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Rui – Verdi, Callejon, Zielinski, Insigne – Mertens, Milik. Au mai jucat: Chiricheș, Hysaj, Gaetano, Ghoulam, Luperto, Tutino, A. Younes
Liverpool: Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho – Oxlade-Chamberlain, Origi, Wijnaldum. Au mai jucat: Brewster, B. Duncan, Elliott, J. Gomez, Hoever, Lallana, A. Lewis, Lovren, Van den Berg, H. Wilson