Echipele de la „Energetic” şi „Tehnologic Auto”, calificate în finala Cupei „Coca – Cola”

0
341

Echipa de băieţi a Colegiului Tehnic Energetic şi cea de fete a Liceului Tehnologic Auto, ambele din Craiova, au participat, la Constanţa, la faza finală regională a Cupei „Coca – Cola” la fotbal, câştigătorii etapei pe ţară putând merge la Londra. Ambele team-uri au obţinut calificarea în finala naţională, pe 3-4 iunie, la Bucureşti.

autoConstanţa a fost, în aceste zile, polul performanţei în fotbal în sală pentru adolescenţi, acolo desfăşurându-se finala regiunilor, pentru Cupa „Coca – Cola”. Au participat şase echipe la băieţi şi cinci la fete. Peste 8.400 de liceeni din toată ţara s-au înscris la cea de-a VI-a ediţie a competiţiei, cea mai mare de acest gen din ţară, desfăşurată în parteneriat cu Ministerul Educaţiei Naţionale, din judeţul Dolj participând 14 echipe.

Reprezentantele Doljului – Colegiul Tehnic Energetic (băieţi) şi Liceul Tehnologic Auto (fete) – au obţinut calificarea în faza finală, care va avea loc, week-end-ul viitor, în Parcul Tineretului din Bucureşti.