Naţionala U21, remiză cu Germania

0
310

În ultimul test înaintea Europeanului din vară, are va fi găzduit de România şi Georgia, naţionala U21 a ţării noastre a remizat, scor 0-0, cu reprezentativa similară a Germaniei, meci disputat la Sibiu. Selecţionerul Emil Săndoi i-a utilizat din primul minut pe Screciu (căpitanul echipei), Baiaram şi Işfan, iar Markovic a intrat în ultimul sfert de oră.

România U21 a evoluat în formula: Târnovanu – Al. Pantea, Racoviţan, Dican, Ţicu – Albu (Pop 62), Screciu (R. Ilie 74) – Işfan (Miculescu 62), Baiaram (Lixandru 74), Petrila (Pitu 62) – Bîrligea (Markovic 74).

De când este pregătită de Emil Săndoi, România U21 a înregistrat până acum următoarele rezultate: 1-4 cu Spania U21, 0-0 cu Olanda U21, 0-2 cu Portugalia U21 și 0-0 cu Germania U21. România şi Georgia vor găzdui turneul final al Campionatului European Under-21, între 21 iunie şi 8 iulie. În Grupa B, România U21 va juca pe 21 iunie contra Spaniei. Pe 24 iunie va întâlni Ucraina, iar pe 27 iunie va înfrunta Croaţia. Toate partidele tricolorilor sunt programate pe Stadionul „Steaua“.