FC Barcelona, remiză în Baleare

0
311

Liderul din La Liga, FC Barcelona, a obţinut doar o remiză în etapa a 7-a, scor 2-2, în deplasarea din Insulele Baleare, contra celor de la Mallorca. Golurile au fost marcate de Vedat Muriqi (8) și Prats (45+3), pentru gazde respectiv Raphinha (41) și Fermin Lopez (75) pentru catalani, la care Lewandowski a intrat pe teren în minutul 58. În urma acestui rezultat, Barcelona se află pe primul loc, cu 17 puncte, dar poate fi depăşită de Girona, care are meci azi la Villarreal, şi de Real Madrid, care joacă azi acasă cu Las Palmas.

În aceeaşi etapă, FC Sevilla a învins, pe teren propriu, cu 5-1, pe Almeria, goluri: En-Nesyri (7), Lukebakio (8), Suso (38), Lamela (51) şi Salas (90+2), respectiv Suarez, în minutul 71, din penalti.