Echipa de fotbal a Poliţiei doljene, campioană în Serbia

1
428

În zilele de 22 şi 23 noiembrie a.c. s-a desfăşurat cea de-a VIII-a ediţie a Turneului Memorial de Fotbal „ Ivica Bozovic 2013”, turneu internaţional de fotbal organizat de Poliţia Knjazevac – Serbia în memoria ofiţerului de poliţie Bozovic Ivica, decedat la datorie pe 10 noiembrie 2000. La această ediţie au participat opt echipe din Serbia, Bulgaria şi România, campionatul s-a jucat în sistem eliminatoriu, cu echipe formate din 6 jucători (5 + 1 portar), iar la finalul turneului echipa Inspectoratului de Poliţie al Judeţului (IPJ) Dolj a ocupat locul I, după ce a câştigat finala cu 4 – 2 în faţa echipei de fotbal a Primăriei Knjazevac.     Echipa a fost antrenată şi coordonată în teren de a.s.p. Gheorghe Budrică, portar a fost a.p. Ilie Alin, jucătorii fiind a.p. Ilie Mircea, a.p. Popescu Victoraş, a.p. Dinuică Laurenţiu, ag. Bortofleac Marius, a.s. Ştoiu Bogdan, a.p. Prună Radu, insp. pr. Stuparu Constantin, insp.  pr. Călărăşanu Cătălin, a.s. Surcel Doru. De asemenea, pe lângă locul I ocupat de echipă, poliţiştii doljeni s-au întors cu încă trei trofee, respectiv Cel mai tehnic jucător – Ştoiu Bogdan, titlul de Gogeter – Prună Radu şi Trofeul Campionatului care este returnabil, echipa învingătoare păstrându-l până la ediţia următoare.