Real Madrid, fără strălucire

0
267

Învingătoare în deplasare dintr-un penalty „gratuit”, Real Madrid s-a impus, miercuri seara, în faţa nou-promovatei Elche (2-1), printr-o dublă a lui Cristiano Ronaldo, golul victoriei fiind marcat în minutul 90+6, după ce Elche egalase în minutul 90+2 prin Boakye. Cu cinci succese în şase întâlniri, oamenii lui Carlo Ancelotti n-au pierdut teren în faţa Barcei şi a lui Atletico, ambele învingătoare, marţi, poziţionate la două puncte avans în fruntea clasamentului. Sâmbătă, este programat marele derby madrilen, în care Carlo Ancelotti speră să conteze şi pe Gareth Bale, indisponibil miercuri seară.

Alte rezultate: FC Barcelona-Real Sociedad 4-1; Atletico Madrid –Osasuna 2-1; Malaga-Almeria 2-0, Granada –Valencia 0-1; FC Sevilla– Rayo Vallecano 2-1. Etapa continuă astă-seară cu partidele:Bilbao – Betis Sevilla; Villareal –Espanyol Barcelona; Getafe- Celta Vigo.