Europa League

0
32

europa leagueGRUPA A: Villarreal, Maccabi Tel-Aviv, Astana, Slavia Praga

GRUPA B: Dinamo Kiev, Young Boys, Partizan Belgrad, Skenderbeu.

GRUPA C: Braga, Ludogoreţ, Hoffenheim, Istanbul Başakşehir.

GRUPA D: AC Milan, Austria Viena, Rijeka, AEK Atena.

GRUPA E: Lyon, Everton, Atalanta, Apollon Limassol.

GRUPA F: FC Copenhaga, Lokomotiv Moscova, Șerif Tiraspol, FC Zlin.

GRUPA G: Viktoria Plzen, FCSB, HAPOEL Beer Sheva, Lugano.

GRUPA H: Arsenal Londra, Bate Borisov, FC Koln, Steaua Roşie Belgrad.

GRUPA I: RB Salzburg, Ol. Marseille, Guimaraes, Konyaspor.

GRUPA J: Athletic Bilbao, Hertha Berlin, Zorya, Ostersunds.

GRUPA K: Lazio Roma, Nice, Waregem, Vitesse Arnhem.

GRUPA L: Zenit, Real Sociedad, Rosenborg, Vardar Skopje.

Rezultatele din play-off

AEK Larnaca  – Plzen (1-3, în tur) 0-0

Dyn. Kiev – Maritimo (0-0, în tur) 3-1 (Garmash 32, Morozyuk 35, Gonzalez 61 / Sen 68)

  1. Tel Aviv – Altach (1-0, în tur) 2-2 (Kjartansson 42, Yeini 73 /Aigner 20, Netzer 59)

Oleksandriya – BATE (1-1, in tur) 1-2 (Grytsuk 33 / Ivanic 70, 73)

Östersunds – PAOK (1-3, in tur) 2-0 (Ghoddos 70, 77)

  1. Tiraspol – Legia (1-1, in tur) 0-0

Salzburg – Viitorul (3-1, in tur) 4-0 (Dabbur 7, Gulbrandsen 38, Berisha 52, Haidara 88)

Zenit – Utrecht (0-1, in tur) 2-0 dupa prel. (Kokorin 10, 105)

Fenerbahce – Vardar (0-2, in tur) 1-2 (Neustadter 61 / Jigauri 68, Gligorov 90)

Suduva – Ludogorets (0-2, în tur) 0-0

AEK – FC Bruges (0-0, in tur) 3-0 (Christodoulopoulos 27, Simoes 39, 90)

Midtjylland – Apollon (2-3, in tur) 1-1 (Hassan 11 / Schembri 50)

Skenderbeu – Din. Zagreb (1-1, in tur) 0-0

Videoton – Partizan (0-0, in tur) 0-4 (Tawamba 6, Soumah 24, Djurdjevic 35, 87)

Ath. Bilbao – Panathinaikos  (3-2, in tur) 1-0 (Muniain 22)

Braga – Hafnarfjordur (2-1, în tur) 3-2 (Dias 39, 80, Sousa 90 / Bodvarsson 16, 51)

Marseille – Domzale (1-1, în tur) 3-0 (Germain 28, 56, Thauvin 86)

Rosenborg – Ajax (1-0, in tur) 3-2 (Bendtner 26, Adegbenro 80, 89 / Younes 60, Schone 61)

Shkendija – AC Milan (0-6, in tur) 0-1 (Cutrone 13)

Steaua Roşie Belgrad – Krasnodar (2-3, in tur) 2-1 (Radonjic 7, Kanga 46 / Granqvist ’81 – pen., Andrei Ivan a intrat în minutul  65 şi a obţinut penalty-ul în minutul 81)

Hajduk Split – Everton (0-2, in tur) 1-1 (Radosevic 43 / Sigurdsson 46)

Austria Viena – Osijek (2-1, in tur) 0-1 (Boban 62)