Tricolorii U21, victorie in extremis în Armenia

0
176

Naţionala U21 a României a câştigat cu 1-0 în deplasare cu Armenia, datorită unui gol marcat în minutul 89 de Cristian Mihai, mijlocaşul de la UTA. Meciul de la Armavir a contat pentru preliminariile Euro 2025, Grupa E. Gazdele au avut un jucător eliminat cu două minute înaintea marcării unicului gol. Fotbalistul Universităţii Craiova, Ştefan Baiaram, a fost titular şi a fost înlocuit în minutul 65, după ce încasase un cartonaş galben, un minut mai devreme.  Selecţionerul Daniel Pancu a folosit formula: Sava – Oroian, Ignat, M. Ilie, Ștefanovici – Corbu (46 I. Stoica), Vulturar (74 C. Mihai), Grameni – Baiaram (65 Musi), L. Munteanu, R. Ilie (81 Burnete).

Clasamentul grupei E: 1. România – 13 puncte (6 meciuri), 2. Elveția – 11 puncte (5 meciuri), 3. Albania – 10 puncte (6 meciuri), 4. Finlanda – 7 puncte (5 meciuri), 5. Muntenegru – 4 puncte (4 meciuri), 6. Armenia – 2 puncte (8 meciuri).