Filiaşiul a pierdut acasă cu Sebiş

0
455

În penultima etapă a turului Seriei C4, CSO Filiaşi a pierdut pe teren propriu cu 1-0 în faţa formaţiei Naţional Sebiş, gol marcat de Igor Basic, în minutul 25. Gazdele nu au reuşit să egaleze, deşi formaţia arădeană a evoluat în inferioritate numerică în ultimele 25 de minute, Enciu fiind eliminat. Antrenorul Cosmin Fruntelată a utilizat formula: Nedeianu – Calu, Preda, Lupu (73 Tănase), Tereche – D. Stancu – Chivu, Tudor (46 Borhot), Badea, Cruşoveanu – Dinu. În alte două partide disputate ieri, Cetate Deva – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-5 şi  Millenium Giarmata – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 2-0. Astăzi se joacă meciurile: Internaţional Băleşti – AFC Hermannstadt II, ACS Şirineasa – CSM Lugoj, Şoimii Lipova – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic şi ACS Ghiroda – CSM Şcolar Reşiţa. Cealaltă formaţie doljeană din Seria C4, Universitatea II Craiova, a stat în această rundă, elevii lui Cornel Papură programându-şi pentru astăzi un amical cu Petrolul Ploieşti, liderul din C3, serie care şi-a încheiat turul în urmă cu o săptămână.