Filiaşiul s-a calificat în turul 4 al Cupei României

0
103

Echipa din Liga a III-a CSO Filiaşi s-a calificat în turul 4 al Cupei României, după ce a eliminat-o, pe teren propriu, la loviturile de departajare, pe Vediţa Coloneşti, scor 11-10. A fost 2-2 după 90 şi 120 de minute, Vespe şi Fotescu marcând pentru gazde. În turul anterior, Filiaşiul trecuse de CS Cârcea, câştigătoarea Cupei României pe Dolj.

Celelalte meciuri din faza a 3-a a Cupei României:

SR Braşov – FC Braşov 1-0 Bogdan Căucă (86)
CS Tunari – Metaloglobus București  1-0 Alexandru Mihai (85)
Metalul Buzău – FC Buzău 1-3 Andrei Pavel (58 – penalty) / Cristian Ciobanu (8), Ciprian Petre (39 – penalty), Serge Ekollo (90+1)
Gloria Bistriţa Năsăud – Unirea Dej 2-4 după prelungiri, Marius Curtuiuș (80), Andrei Gal (98) / Angelo Cocian (20), Alexandru Pop (103), Mircea Manole (116, 118)
CSM Jiul Petroşani – CS Hunedoara 0-5 Laurențiu Buș, Matheus Motta, Andrei Herghelegiu (penalty), Flavius Iacob, Sergiu Arnăutu
Sporting Roşiori – CSM Slatina 0-1 Cătălin Doman (57)
FC Pucioasa – Unirea Bascov 0-2  Alexandru Florescu (52), Ionuț Teodorescu (90+2)
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova 0-2 Alexandru Ban (74), Bogdan Bozian (90+4)
AFC Odorheiu Secuiesc – Unirea Ungheni  3-1 Szilard Mitra (5, 18), Stanciu (22) / Victor Astafei (67)
Recolta Gheorghe Doja – Agricola Borcea 3-1 Gabriel Neagu (45+1), Costin Anton (67), Florin Gheorghe (86) / Florin Bratu (50)
CSM Focşani – Aerostar Bacău 4-6 după lovituri de departajare, Ștejărel Vișinar (22 – autogol), Sorin Săpunaru (68 – penalty) / Cătălin Vraciu (26 – penalty, 50)

azi, ora 17:30
Sănătatea Cluj – Universitatea Cluj
Avântul Periam – Ripensia Timișoara
Voinţa Stremţ – CS Comunal Şelimbăr
SC Popeşti Leordeni – Unirea Slobozia
CS Năvodari – Unirea Constanţa
Dacia Unirea Brăila – SC Oţelul Galaţi
CA Oradea – SCM Zalău
Fotbal Comuna Recea – Minaur Baia Mare
Şomuz Fălticeni – Dante Botoşani
Progresul Ezeriş – CSM Reşiţa
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava

azi, ora 20:00: Pandurii Târgu Jiu – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

joi, ora 17:30: Progresul Spartac – Concordia Chiajna

miercuri, 1 septembrie 2021, ora 17:30: CSO Plopeni – Petrolul Ploiești