Tricolorii au câştigat amicalul din Israel

0
319

Echipa naţională de fotbal a României a învins în deplasare cu 2-1 selecţionata similară a Israelului, într-un meci de pregătire disputat la Netanya.  Gazdele au deschis scorul în minutul 60, prin Hemed. Nicolae Stanciu a egalat  peste patru minute, cu un şut de la distanţă, iar George Ţucudean, a făcut 2-1 în minutul 82, dintr-o pasă a lui Mitriţă.

România a jucat în formula: Niţă – Benzar, Săpunaru, Grigore, Bancu – Pintilii (Anton 73′), R. Marin (Cicâldău 83′) – Deac (Chipciu 61′), Grozav (Mitriţă 61′), Budescu (Stanciu 61′) – Keşeru (Ţucudean 70′). Selecţioner: Cosmin Contra.

Marţi, naţionala României va întâlni Suedia, de la 21:30, într-un nou meci amical, programat pe stadionul “Ion Oblemenco” din Craiova.