Barca şi Real au câştigat la scor

0
398

Victorii la scor pentru Barcelona şi Real Madrid în etapa a 25-a din La Liga, în timp ce Atletico Madrid joacă duminică seara, la Sevilla. Barcelona a învins-o cu 6-1 pe surata din Catalunia, Girona, care a deschis scorul însă în minutul 3, prin Portu. Messi a egalat după două minute. Argentinianul a reuşit o dublă, dar Suarez l-a depăşit, marcând de 3 ori, iar Coutinho a punctat şi el.

Real Madrid a trecut cu 4-0 de Alaves, tripleta BBC reuşind să punteze, Ronaldo cu o dublă, Bale a înscris imediat după pauză, iar Benzema a transformat un penalty, pe final. Este a cincea victorie la rând în două săptămâni pentru madrileni, incluzând şi turul cu PSG din Champions League.

Celelalte rezultate: Celta – Eibar 2-0, Leganes – Las Palmas 0-0. La Coruna – Espanyol 0-0.

Clasament: 1. Barcelona 65p, 2. Atletico 55p, 3. Real 51p, 4. Valencia 46p.