Inter Milano, surprinsă acasă de Empoli

0
198

După ce a reuşit o remiză in extremis pe terenul lui Lazio, cu un gol marcat de Răzvan Marin, Empoli a surprins-o şi pe Inter Milano, câştigând în deplasare, scor 1-0, în etapa a 19-a din Serie A. Răzvan Marin nu a evoluat la Empoli, el fiind suspendat, iar unicul gol al meciului a fost marcat de Baldanzi, în minutul 66. Empoli are 5 meciuri la rând fără înfrângere şi este pe locul 9. Inter a evoluat cu un jucător mai puţin în repriza secundă, după ce Skriniar a fost eliminat în minutul 41. Deseară se joacă ultimul meci al etapei a 19-a din Serie A, Lazio – AC Milan.

Napoli s-a detaşat în fruntea ierarhiei, la jumătatea sezonului, având 50 de puncte, urmată de AC Milan 38p, Inter 37p, în timp ce Juventus a ajuns pe locul 10, după penalizarea de 15 puncte dictată pentru fraudă contabilă. În etapa viitoare, Napoli joacă acasă cu AS Roma.