Bancu: “E clar că ne îndepărtăm de ceea ce ne-am propus”

0
844

După ce Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu cu Viitorul, scor 1-1, şi a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie, căpitanul oltenilor, Nicuşor Bancu, spune că se teme că în acest ritm echipa din Bănie va pierde contactul cu primele clasate, FCSB şi CFR, şi va ieşi în lupta pentru titlu. Internaţionalul Craiovei consideră că prima repriză cu Viitorul a fost cea mai bună a echipei sale în acest sezon, dar golul primit în debutul părţii secunde a cântărit decisiv.

„Nu ştim ce să mai facem să câştigăm. Prima repriză a fost una bună, cred că a fost cea mai bună a noastră din acest sezon, dar apoi a venit acel gol incredibil, o centrare şutată şi o finalizare de excepţie. Am primit gol la prima fază a lor. Am încercat să revenim, dar nu am reuşit, am ratat iarăşi. Ne e teamă că pierdem contactul cu primele clasate, pentru că noi tot continuăm să nu câştigăm, iar FCSB şi CFR bat meci de meci. E clar că ne îndepărtăm de ceea ce ne-am propus. Mai sperăm totuşi să ne revenim, pentru că în play-off se va da lupta finală pentru titlu. Vine din spate şi Sepsi, care a câştigat şi ne-a pus probleme. Nu găsesc explicaţii, alţii sunt în măsură să le găsească. Sper să câştigăm la Voluntari, pentru că dacă nici acolo nu vom reuşit, nu văd bine dorinţa noastră de a câştiga titlul. Degeaba ne dorim să se încurce ceilalţi, dacă noi nu reuşim să câştigăm” a declarat Nicuşor Bancu.