Gaz Metan – Universitatea Craiova 2-2

0
369

Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul din ultima etapă a turului sezonului regulat al Ligii I, din deplasare, cu Gaz Metan Mediaş. Ştiinţa avea avantaj la pauză, după ce Romeo a deviat în propria poartă centrarea lui Rocha, dar gazdele au început bine a doua repriză, albanezul reuşind dubla, de fiecare dată nemarcat în careul Universităţii. Ivan a finalizat pentru 2-2 şi tot el putea aduce victoria, dar şutul său a nimerit transversala.

Universitatea termină turul pe locul 2, cu 24 de puncte şi săptămâna viitoare joacă pe teren propriu cu Pandurii, sâmbătă, de la ora 14. Până atunci, alb-albaştrii joacă marţi seara, la Braşov, cu Sepsi Sf. Gheorghe, în Cupa României.

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Craiova      2-2 (0-1)

Au marcat: Llullaku 49, 59 / Romeo 31 (aut.), Ivan 62

Stadion: Gaz Metan, spectatori: 3.000

Gaz Metan: Pleşca – Romeo, Susnjar, Trtovac, Rugasevic – Zaharia, Cristea – Llullaku, Eric (88 Lupu), Munteanu (90 Buzean) – Axente.  Antrenor: Cristian Pustai

Universitatea: Calancea – Briceag, Acka, Popov, Vătăjelu – Nuno Rocha, Zlatinski, Băluţă – Ivan, Măzărache (90 Kelic), Rambe (85 Bancu).  Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Arbitri: Cătălin Popa – Octavian Șovre, Vladimir Urzică

Observatori: Ioan Bogdan, Abrudan Patriţiu