Eintracht Frankfurt se menţine în Bundesliga

0
315

Eintracht Frankfurt, locul 16 în precedenta ediţie a Bundesligii, a câştigat barajul cu FC Nurnberg, locul trei din Zweite, asigurându-şi astfel menţinerea în elita fotabalului german. După 1-1 în turul de acasă, trupa lui Niko Kovac s-a impus cu 1-0 în Bavaria, unica reuşită a partidei purtând semnătura viitorului adversar al tricolorilor la Euro 2016, elveţianul Haris Seferovic, în minutul 66. La gazde, care până la primirea golului s-au limitat să apere acel rezultat de pe Commerzbank-Arena, Laszlo Sepsi a fost titular şi a jucat până în minutul 84.

Amintim, au retrogradat din Bundesliga în acest sezon VfB Stuttgart (formaţia lui Alexandru Maxim) şi Hannover 96, promovând SC Freiburg şi RB Leipzig.