Liga Europa: Echipele franceze – neînvinse

0
383

Meci nebun pe „General Arena” din Praga, întra Sparta şi Lyon. Gazdele au condus (2-0) prin dubla lui L. Haraslin (min. 4, 19), dar oamenii lui Peter Bolsz au întors rezultatul, după pauză, prin Toko Ekambi (min. 42, 88), H. Aguar (min. 53) şi L. Pagueta (min. 68). Praghezii au mai marcat în minutele de prelungire prin L. Krejci (min. 90+6). În grupa A, Ol. Lyon conduce cu 9 puncte, după 3 etape. Alte rezultate ale echipelor franceze: PSV Einhoven – AS Monaco 1-2. Monegascii conduc, în grupa B, cu 7 puncte urmaţi de Real Sociedad (5 pct.). În grupa E, Ol. Marseille rămâne neînvinsă după remiza (0-0) obţinută în faţa lui Lazio Roma pe terenul acesteia. În grupa E conduce Galatasaray (7 pct.) iar Marseille ocupă locul 3 cu numai 3 puncte, din tot atâtea remize.