Premier League: Liverpool ucide pe Crystal Palace!

0
515

7-0 pentru FC Liverpool, pe Selhursk Park cu Crystal Palace, adevărată lecţie de realism, eficacitate şi virtuozitate. Crystal Palace care a pâlpăit în prima repriză, având şi câteva ocazii de gol, s-a stins total în repriza secundă. Marcatori: T. Minamino (min. 3), Sadio Mane (min. 35), Roberto Firmino (min. 44, 68), J. Henderson (min. 52) şi M. Salah (min. 81, 84). Totalmente neputincioasă în faţa adversarului, Crystal Palace a fost realmente ucisă pe propriul teren, încât FC Liverpool nici nu s-a mai bucurat la ultimele goluri marcate. În minutul 75, Roberto Firmino a fost înlocuit de Oxlade Chamberlain, care a revenit astfel după o lungă convalescenţă. În clasament FC Liverpool are provizoriu 6 puncte avans. Alte rezultate: Southampton – Manchester City 0-1, Everton – Arsenal 2-1, Newcastle – Fullham 1-1. Între partidele care se dispută astăzi se detaşează cea dintre Tottehnam şi Leicester.