Liga a IV-a, etapa a 10-a / Satelitul Universităţii s-a impus la Bistreţ în prelungiri

0
288

Echipa a doua a Universităţii Craiova a câştigat în ultimul minut al prelungirilor partida disputată în deplasare cu Dunărea Bistreţ, scor 1-0. Golul decisiv i-a aparţinut fundaşului dreapta Vlad Marcu, acesta reluând din careu centrarea lui Herghelegiu. Ca de obicei, „satelitul” a primit întăriri şi de la echipa mare, de această pe Straton, Sin, Herghelegiu şi Valskis. Antrenorii Marian Bâcu şi Nicoale Zamfir au început cu: Straton – Marcu, Dicu, Luică, Nicolae – Petre, Georgescu, Manea, Sin – Herghelegiu, Valskis. În repriza secundă au intrat: Lisandru, Gârbiţă, Farcaş şi Ţoiu. În etapa următoare, ultima a turului, Universitatea va juca pe teren propriu cu Viitorul Cârcea.

Celelelate rezultate ale etapei: Viitorul Cârcea – Progresul Segarcea 1-0, Ştiinţa Malu Mare – Vânătorul Desa 6-1, Unirea Leamna – Victoria Celaru 3-0, Dunărea Calafat – Danubius Bechet 6-0, Amaradia Melineşti – Recolta Ostroveni 2-2.

Clasament

1. Universitatea II       10        8          1          1          40-7     25

2. Viitorul Cârcea        10        7          0          2          35-13   24

3. Dunărea Calafat      10        7          0          3          32-9     21

4. Dunărea Bistreţ       10        7          0          3          26-8     21

5. Unirea Leamna        10        5          0          4          20-19   18

6. Prog. Segarcea        10        5          2          3          19-11   17

7. Danubius Bechet     10        5          0          5          24-27   15

8. Victoria Celaru        10        3          0          7          21-29   9

9. Ştiinţa Malu Mare   10        3          0          7          14-29   9