Cincinnati: Simona Halep o va întâlni pe germanca Andrea Petkovici

0
264

După victoria, în faţa franţuzoaicei, Kristina Mladenovici (nr. 40 WTA) (7-5, 5-7, 6-4), după două ore şi 51 minute, în turul doi al turneului de la Cincinnati, Simona Halep o va întâlni, în turul următor, pe germanca Andrea Petkovici (nr. 17 mondial), care la rândul ei a trecut de italianca Camila Georgi (5-7, 6-3, 6-3).  Anul trecut, în semifinalele Roland Garros şi optimile de finală de la Bejing, Simona Halep s-a impus în faţa lui Petkovici. În partida de aseară, franţuzoaica Kristina Mladenovici a acuzat dureri la tendonul lui Ahile, în ultimul set, lăsând impresia unei epuizări fizice. În două meciuri anterioare, franţuzoaica se impusese în faţa Simonei Halep. Care aseară a avut 22 de mingii de break din care a valorificat 8. a salvat la rândul ei, 4 din 11.