Potrivit reprezentanţilor IPJ Dolj, miercuri, 19 aprilie a.c., în jurul orei 15.30, Poliţia din Calafat a fost anunţată prin S.N.U.A.U. 112 despre producerea unui accident rutier în zona Ciupercenii Noi –Desa. Poliţiştii au ajuns la faţa locului şi au constatat faptul că Ionuţ D., de 25 de ani, din comuna Poiana Mare, Dolj, având dreptul de conducere suspendat în perioada 09.04- 08.05.2017, a condus un autoturism, iar pe fondul neadaptării vitezei la condiţiile de drum, într-o curbă la dreapta şi carosabil acoperit cu apă, a pierdut controlul volanului şi a lovit un stâlp. Din accident a rezultat vătămarea corporală gravă a conducătorului auto, care a fost transportat la spital. Poliţiştii au întocmit în cauză dosar de cercetare penală în conformitate cu prevederile legale.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord