Milan şi Napoli au punctat în duelul pentru scudetto

0
422

AC Milan şi Napoli continuă bătălia acerbă pentru scudetto, iar în acest moment diferenţa, de 3 puncte, este făcută de victoria “diavolilor” chiar pe arena “Maradona”, în urmă cu câteva etape. În etapa a 30-a, Milan s-a impus în Sardinia, scor 1-0, cu Cagliari, gol Bennacer, în minutul 59. Napoli a învins cu 2-1, acasă, pe Udinese, revenind de la 0-1. Au marcat Deulofeu ’22 pentru Udinese şi Osimhen ’52, ’63 pentru Napoli.  În schimb, Inter a remizat, pe teren propriu, cu Fiorentina, scor 1-1. Fiorentina a deschis scorul prin Torreira, în minutul 50. Pentru Inter a înscris Dumfries, în minutul 55.

AC Milan este lider în clasament, cu 66 de puncte, urmată de Napoli – 63 de puncte şi Inter – 60 de puncte, campioana având un meci în minus. În runda viitoare avem: Atalanta – Napoli, Juventus – Inter şi AC Milan – Bologna.

Partidele Venezia – Sampdoria, Empoli – Verona, Juventus – Salernitana, AS Roma – Lazio şi Bologna – Atalanta se vor disputa duminică.