Baicu, gura de foc pentru remontada „satelitului”

0
341

Atacantul a reuşit o triplă în meciul câştigat cu 4-2 de Universitatea II la Cermei

Echipa a doua a Universităţii Craiova a avut o revenire de excepţie în meciul din deplasare cu Gloria Lunca Teuz Cermei, din etapa a 18-a a seriei C4. Fiind condusă cu 2-0, după golurile marcate, în decurs de 3 minute, de Şulea (23) şi Gligor (26), echipa antrenată de Cornel Papură a întors rezultatul, datorită triplei reuşite de atacantul Baicu (39 – din penalty, 52, 85) şi golul lui Trocan (65). Cornel Papură a folosit jucătorii: Bobonete – Borța, Țoiu, Puțaru – Dinu (46 Trancă), Șerban, Buzan, Trocan – Frăsineanu (86 Ciutică), Baicu (90 Zbona), Mihăilă (77 Juncu).

Cealaltă echipă doljeană din serie, CSO Filiaşi, a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Cetate Deva. Pentru echipa lui Silviu Lung a marcat Cristi Tudor, în prima repriză. Formaţia care a evoluat pe „Chimia”: Nedianu – Calu, Preda, Lupu, Tereche – D. Stancu, Tudor – Geanimu (46 L. Roman), Badea, Crușoveanu – Dinu (88 Borneci).

După 18 etape, Universitatea II ocupă locul 3, cu 32 de puncte, iar Filiaşiul este pe poziţia a opta, cu 21 de puncte. În runda viitoare, iar Filiaşiul joacă în deplasare cu ultima clasată, Becicherecul Mic, vineri, 23 martie, în timp ce meciul Universitatea II – Hermannstadt II a fost amânat pentru data de 2 aprilie.