![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2020/05/thumbnail-1-1-280x132.jpg)
Un bărbat de 75 de ani, din Craiova, aflat la volanul unui autoturism, a iesit dintr-o parcare fără a acorda prioritate altei mașini conduse pe strada Caracal de un tânăr de 19 ani. În urma impactului violent dintre cele două autoturisme, bărbatul de 75 de ani a fost rănit și transportat conştient la spital. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru comiterea infracţiunii de vătămare corporală din culpă. Cercetările continuă pentru lămurirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul.