Cupa Angliei: Liverpool ratează semifinalele

0
103

Partidă intensă şi de mare suspans pe Old Trafford, între Manchester United şi Liverpool, în sferturile de finală ale Cupei Angliei. O confruntare cu prelungiri şi un deznodămând deprimant pentru Jurgen Klopp. Fiindcă echipa sa a avut victoria în mână. A condus, în două rânduri, inclusiv în prelungiri şi a cedat în ultimele secunde. Au marcat Scott McTominay (min. 10), Antony (min. 87), M. Rashford (min. 113) şi A. Diallo Traore (min. 120) respectiv MacAlister (min. 44), M. Salah (min. 45+2), Hervey Elliot (min. 105). Liverpool a avut un contraatac (min. 79) de 5 contra 2 prost gestionat. Ce paradox: ivorianul de 20 de ani Amad Diallo Traore, evoluase câteva minute, până la această partidă, pe parcursul căreia a fost introdus, şi după golul victoriei a fost eliminat. În semifinalele Cupei Angliei (20 aprilie) programul va fi următorul: Manchester City – Chelsea şi Coventry – Manchester United. Chelsea s-a impus în partida cu Leicester (4-2) după prelungiri.