Napoli, eliminată din Cupa Italiei

0
204

Liderul detaşat din Serie A, Napoli, a pierdut meciul din optimile Cupei Italiei, cu Cremonese, la lovituri de departajare. La finalul celor 90 de minute şi după cele două reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 2-2. Pentru Napoli au marcat Jesus (33) şi Simeone (36), iar pentru Cremonese au punctat Pickel (18) şi Felix (87). La loviturile de departajare, Cremonese s-a impus, scor 5-4. În sferturi, Cremonese va evolua cu AS Roma.

Napoli se poate concentra acum pe celelalte competiţii în care este angrenată, lupta pentru scudetto în Serie A, în care este favorită, având 9 puncte avans faţă de locul 2, cu o etapă rămasă din tur, şi Champions League, unde va întâlni în optimi pe Eintracht Frankfurt.