Premier League: Liverpool doar remiză albă cu Manchester United

0
439

Asfixiată în prima repriză de adversara sa, echipa condusă de Ole Gunnar Solkjaer, ar fi putut chiar câştiga, în repriza secundă la ocaziile lui Fernandez (min. 75) şi Paul Pogba (min. 83) pe Anfield. Partida a fost intensă, dar săracă în ocazii. Liverpool a încercat poarta lui De Gea, în repriza secundă printr-o torpilă a lui Thiago Alcantara de la 20 m, respinsă printr-o paradă spectaculoasă. Manchester United rămâne temporar lideră (37 p) urmată de Manchester City (35 p) –un meci mai puţin-, Leicester şi Liverpool ambele cu câte 34 puncte. Duminică, 24 ianuarie a.c. cele două echipe, Manchester United şi Liverpool se vor reîntâlni în turul 4 al Cupei Angliei. Alte rezultate: Sheffield – Tottenham 1-3 şi Manchester City – Crystal Palace 4-0. Partida Aston Villa – Everton a fost amânată.