Fotbal: Inter merge în sferturile Cupei Italiei

0
310

Inter Milano a acces, marţi seară, în sferturile Cupei Italiei, după ce a trecut, pe teren propriu, cu 3-2, într-un meci ce a avut nevoire de prelungiri, de Bologna. Gazdele au condus cu 2-0, datorită unor reuşite semnate de Murillo  (33) şi Palacio (39), în timp vizitatorii au revenit pe tabelă Dzemaili (43) şi Donsah (73). Golul calificării a venit din partea lui Candreva, în minutul 98.

Alte patru echipe se calificaseră săptămâna trecută, după partidele: Napoli – Spezia 3-1 (Zielinski 3, Giaccherini 55, Gabbiadini 57 / Piccolo 35), Fiorentina – Chievo 1-0 (Bernardeschi 90+3 pen.), Juventus – Atalanta 3-2 (Dybala 22, Mandzukic 34, Pjanic 75 pen. / Konko 72, Latte Lath 81), Milan – Torino 2-1 (Kucka 61, Bonaventura 63 / Belotti 27).

Au mai rămas de jucat: Sassuolo – Cesena, Lazio – Genoa (ambele 18 ianuarie), Roma – Sampdoria (19 ianuarie).

Program sferturi: Napoli – Fiorentina, Juventus – Milan, Inter – Lazio / Genoa,  Roma / Sampdoria – Sassuolo / Cesena.