Bundesliga: Hoffe rămâne invincibilă şi după ciocnirea cu Dortmund

0
256

Hoffenheim continuă să râmînă imbatabilă în Bundesliga şi după etapa cu numărul 15, una în al cărei prolog a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, vineri seară, cu vicecampioana Borussia Dortmund. Startul jocului a fost unul electrizant. Gazdele au pus tabela la treabă încă din minutul 3, prin Uth, Gotze a egalat în minutul 11, iar Wagner (20) a readus  în avantaj micuţa grupare din Sinsheim. Aubameyang, imediat după pauză (48), a stabilit rezultatul final, unul bun pentru BvB, în contextul în care din minutul 41 a evoluat cu un om mai puţin, eliminat Reus, pentru cumul de galbene.

Restul rundei programează jocurile:

Sâmbătă: Schalke – Freiburg, Mainz – Hamburg, Augsburg – Monchengladbach, Bremen – Koln, Leipzig – Hertha (toate 16:30), Wolfsburg – Frankfurt (19:30).

Duminică: Darmstadt – Bayern (16:30), Leverkusen – Ingolstadt (18:30).