FCSB, învinsă de Dinamo

0
481

Dinamo a câștigat duelul cu FCSB, din penultima etapă a sezonului regular. Deși vor evolua al treilea an la rând în play-out, dinamoviștii s-au impus cu 2-1 pe Arena Națională, într-un meci în care n-au dat nicio șansă adversarului. Inferioritatea echipei lui Becali a fost și numerică, din minutul 44, când I. Cristea a fost eliminat, după ce i-a dat un picior în cap lui Perovic. Sârbul a fost aproape de tragedie, dar și-a revenit, fiind dus imediat la spital. Sin, din lovitură liberă, și Vali Lazăr au marcat pentru Dinamo, iar Florin Tănase a egalat la 1 în minutul 45+9, dintr-un penalty obținut de Planic.

Cu o etapă înainte de finalul sezonului regular, FCSB este pe locul 3, cu 43 de puncte, iar Dinamo e pe 8, cu 34 de puncte.