Alb-albaştrii de back-up au învins cu 5-0 pe Vişina Nouă

0
292

Obişnuitul amical săptămânal de ţinere în priză a rezervelor Universităţiii Craiova s-a disputat aseară pe terenul „Petre Deselnicu”, iar sparring-partner a fost a fost Sportul Vişina Nouă. Echipa din Liga a III-a a fost de altfel adversara alb-albaştrilor şi în primul amical din Bănie înaintea sezonului din Liga a II-a. Suspendat şi pentru meciul de duminică, împotriva Concordiei Chiajna, Pablo Brandan a fost în teren pe tot parcursul jocului, la început ca mijlocaş, iar pe final în postura de stoper, marcând şi un gol în prima repriză. Craiova a condus cu 4-0 la pauză şi câştigat cu 5-0, golurile fiind reuşite de: Sin (2), Cârstea, Brandan şi Avrămia. Sorin Cârţu şi Adrian Popescu au început cu: Straton – Dănănae, Dicu, Avrămia, Velcovici – Sin, Brandan, Mateiu, Gâgioveanu – Cârstea – Herghelegiu, pentru ca final formula să fie: Popescu – Marcu, Brandan, Dicu, Luică – Petre, Georgescu, Cârstea, Iuga – Manea – Herghelegiu. La oaspeţi au evoluat: Gălan – Căpraru, Sârbu, Plean, Rădulescu – Dumbravă, Aria, Copilescu, Obreja – Badea, Cojocaru. Au mai intrat: Dragu – Nica, Holtea, Gruia, Glişcă.