11 goluri în două meciuri la Copa America

0
307

Seară spectaculoasă la Copa America, nu mai puÅ£in de 11 goluri fiind marcate în runda a doua a grupei A. Ecuadorul a pierdut È™i cu Bolivia, după ce a fost învinsă È™i de Chile în meciul inaugural, È™i este cu un picior afară din competiÈ›ie, fiind ultima în grupa A, cu zero puncte cu un meci înaintea finalului fazei grupelor. Ronald Raldes, Martin Smedberg-Dalence și Marcelo Moreno – din penalty, au marcat golurile bolivienilor, în prima repriză, în timp ce pentru ecuadorieni au înscris Enner Valencia și Miler Bolanos. Valencia a ratat ÅŸi un penalty, la 0-2, la a doua execuÅ£ie, prima, transfomată, fiind anulată pentru intrarea unor jucători în careu.

Chile și Mexic au oferit o partidă memorabilă, care s-a terminat 3-3. Nord-americanii au deschis scorul prin Vuoso, dar imediat a egalat Arturo Vidal, imitat peste câteva minute de Raul Jimenez, care a adus Mexicul în avantaj. La pauză a fost 2-2, fiindcă Edu Vargas, a speculat assist-ul lui Vidal (42). Acelaşi Vidal a transformat un penalty și a ajuns la 3 goluri în două meciuri, dar şi Vuoso a făcut dubla şi a stabilit scorul final. După două partide, Chile și Bolivia împart primele poziții, cu câte patru puncte, Mexic are două puncte, păstrează șanse la calificare, în timp ce Ecuador are zero puncte.