Returul sferturilor Champions League

0
74

Astăzi şi mâine se joacă returul sferturilor Champions League. Borussia Dortmund joacă acasă, pe Signal Iduna Park, cu Atletico Madrid, azi, de la ora 22.00. În tur, scorul a fost 2-1, pentru madrileni. Atacantul ivorian Sebastian Haller, marcatorul Borussiei în tur, s-a accidentat la gleznă şi nu e disponibil pentru retur.

Istvan Kovacs va conduce, pe Montjuic, returul dintre FC Barcelona și Paris Saint-Germain din sferturile de finală UEFA Champions League, programat tot azi, de la ora 22. În tur, catalanii s-au impus cu 3-2. “Nu am nicio îndoială că vom reuși calificarea. Am pregătit anșa secundă și o tratăm ca pe o finală. Cu siguranță că vom vedea din nou multe goluri și sperăm că de data aceasta micile detalii să fie de partea noastră”, a declarat Luis Enrique.